העולם האורגני

             
   

בשנים האחרונות הפכו המוצרים האורגנים ממוצרי נישה למוצרים המוצגים במדפים המרכזיים בסופרמרקט, ומשם מוצאים את דרכם לעגלותיהם של צרכנים רבים. ועדיין, נדמה כי פירושו של המושג "אורגני", כמו גם היתרונות הרבים שבצריכתו, אינם ברורים מספיק. בדיוק מהסיבה הזו אספנו עבורכם את המידע הבסיסי שכל צרכן אורגני נבון צריך לדעת, על מנת שתוכלו ליהנות לא רק מיתרונות האורגני על גופכם, אלא גם מהידיעה כי אתם מעניקים לעצמכם את הטוב ביותר.

מה פירוש המושג "אורגני"?

המושג "אורגני" מתייחס לדרך בה מגדלים ומעבדים מוצרי מזון כגון ירקות, דגנים, מוצרי חלב, בשר, ביצים ועוד. מוצרים אורגניים נקיים מחומרי הדברה, הורמונים, הדסה גנטית, חומרים משמרים ותוספות מלאכותיות. כל התהליכים שהמוצר עובר: מהאדמה, למפעל, האריזה, ההובלה ובחנות, כולם צריכים להיות נקיים מכול אותם חומרים מזיקים על מנת שהמוצר יהיה אורגני. כאשר החקלאות האורגנית נמנעת משימוש באותם חומרים, היא בעצם תורמת להגנת הסביבה, לשיפור איכות האוויר, איכות המים ושומרת על הקרקע ופוריותה.

מגוון המוצרים שהעולם האורגני מציע מצביע על כך שהמעבר למאכלים אורגניים לא בהכרח צריך לגרור שינויים בהרגלי האכילה. כיום ניתן למצוא מקבילה אורגנית לכל מאכל לא-אורגני, כולל סלטים מצוננים, מאכלי חלב, מאכלי בשר, דגנים, פסטות, קינוחים ומה לא. כל זאת תוך כדי שמירה על גופנו, על כדור הארץ, ועל הטעם המשובח והאותנטי של מזון שגדל בהתאם לתכונותיו הטבעיות, כפי שהטבע התכוון.

כיצד נזהה מוצר אורגני

לא כל מוצר שיוצר ללא חומרי הדברה ראוי בהכרח לתואר "אורגני". כדי לשאת את התואר צריך המוצר לעמוד בסטנדרטים גבוהים המעוגנים בחוק האורגני. כיום קל לצרכן לזהות מאכלים אורגניים, בעקבות ההחלטה שהחל מה- 1.9.2008 חובה כי יופיע הסמל האורגני של מדינת ישראל על כל המוצרים האורגניים. כך הצרכן יכול להיות בטוח כי כל מוצר שנושא את הסמל עומד בכל תקני הסטנדרט האורגני, ועבר פיקוח מוקפד של אחד משלושת גופי האישור והבקרה המוסמכים לפקח על התוצרת האורגנית. שלושת הגופים הם אגריאור, סקאל ישראל, והמכון לבקרה ואיכות אי.קיו.סי, וסמל של אחד מהם יופיע אף הוא בגב האריזה.

יתרונות המוצרים האורגניים

אחת השאלות שמסקרנות אותנו כצרכנים היא האם ישנם הבדלים מהותיים בין אוכל אורגני לאוכל לא-אורגני. בדיוק לשם מענה לשאלה הזו, מימן האיחוד האירופאי מחקר ענק שנמשך על פני ארבע שנים, שתוצאותיו התפרסמו ב-2007. המחקר, שהושקעו בו מעל ל-12 מיליון אירו, השווה בין יבולים של ירקות ופירות אורגניים וגידולי בקר, ליבולים של פירות וירקות לא אורגניים. תוצאות המחקר היו חד משמעיות- מזון אורגני פשוט מזין יותר. הוא מכיל יותר נוגדי חמצון, אבץ, ברזל ומינרלים חיוניים אחרים.

זו הסיבה שהבחירה באורח החיים האורגני היא הבחירה ההגיונית. בבסיסה ההבנה כי קרקע בריאה מייצרת גידולים "בריאים" ומלאים בחומרי הזנה, אשר תורמים לבריאותם התקינה של בעלי החיים ובני האדם. הבחירה בדרך חיים אורגנית אינה בחירה אשר טומנת בחובה וויתור, אלא להיפך- השפע שקיים היום במזון האורגני יוצר רווח טהור של בריאות לאדם וסביבתו, עם אותם מאכלים אהובים של פעם, ויותר טעם והזנה.

 להיות חלק מהעולם האורגני לא אומר רק לרכוש מוצרים אורגניים, ולשמור על הרעלים מחוץ לגופינו. המשמעות היא להביע תמיכה במערכת אקולוגית חקלאית שמקדמת את בריאות האדמה ואת פוריותה, שנים רבות קדימה. במובן מסוים זו התחברות לתמונה הרחבה יותר, וההבנה כי איכות החיים היא חלק בלתי נפרד מאיכות הסביבה.

לכתבות נוספות:
אודות אדמה